Friday, August 28, 2015

Reedene ring 28. augustil.

See nädal on külaliste nädal. Teistsuguste külaliste nädal. Mõned kohtumised on tõeliselt üllatavad, mõned vähem üllatavad. Mõned üllatused on väga oodatud ja head, mõned mitte eriti, mõndasid ei tahaks kohe üldse.
Ükspäev aias tigusid korjates leidsin priimula lehe alt esimese hispaania teeteo oma  aias. Laste mulistamisvanni teiisaldades tuli vanni serva alt välja 2 viinamäe tigu. Huvitav, kas selliste külaliste ilmumine on seotud uue naabri haljastustöödega (tal tellitud haljastusfirmast tööd). Järsku sigineb jälle aeda mutimullahunnikuid, kui üle aasta on vaikus majas olnud. Mõmmil on jahihooaeg alanud ja esimesed 2 hiirt käes. Kaks õhtut tagasi tervitas Mõmmi külalisi - me plehku pannud kass käis teist korda kodus nägu näitamas ja samal õhtul oli üks suuremat kasvu siilirõõm meil aia taga. See viimane külaline võttis Mõmmi peaaegu hingetuks.
Eile oli ema abiks ja hakkasime lõunapoolset aiatagust võsa harvendama, enelas ja sõbrad saavad nulliga maha. Ehk saab aeda natuke valgust ja õhku juurde. Sepakatelt on luba olemas, ei hüppa keegi mu turja, kui seda sodi puhastan.
Aias on sügistööde aeg - suvega kosunud titelava maha, kevadel tehtud kollase enela juurdunud ja kasvavad pistoksad said maha, nüüd on mängunurga hekiks taimed olemas. Tii juures tehtud pistikud on ka väga heas konditsioonis, kuid need vist tänavu omaette pottidesse ei saa. Suureks kasvanud priimula puhmikud lähevad järjest jagamisele ja püüan siis tekitada selliseid suuremaid värvilaike kevadeks. Tädi Milvi sai oma Belarina kätte. Helen oli lahkelt oma oma Merikesele jaganud, seega vaja talle asendus anda. Sellega peaks mu tellitud jagamised tehtud olema. Repsu priimulad on ka õied lahti teinud, need tundub, et asjatu ost - ei ole nad mu aias teistega võrreldavad - õitsemine niru. Annan neile veel aastakese. Priimulate seemneid olen soovijatele jaganud, osa tuleb ikka ise ka maha panna. Sibulillede sibulate mahapanek on alanud.
Edasiminekuid - istutasin mõned suuremad asjad maha, mõned põõsad, elupuu tita sai maha ja ema juurest kõige suurem kadakapott. Peenra täiteks istutasin sinna oma erinevad kannikesed ja osa akakapsastest ronis sinna.
Lilledest - flokside õitseaeg algab. Ja püsikud astrid on juba ilusad. Aias on päris palju sinist värvi. Hetkel on õitsejaid numbriliselt vähe, kuid kuna osa taimi kobedad, on üldmulje päris hea. Nädala pärliks peangi vist astreid lugema. Helenile peaks ka seda Early blue'd pakkuma, ta otsis just neid varaseid.
enne muru niitmist sai tõllanuppude seemned ära korjatud. Mõnus pehme tutsa

üks pildile püütud külaline, kahjuks ta ennast ei tutvustanud

ka halb võib olla ilus - põuakahjustus toomingal. Meil on mets juba sügiseselt hõre - põud röövis põõsastelt palju lehti.

seda külalist ma juba tunnen - vahrta nool-öölane, no kas pole ilus mutukas


repsu roosa

repsu kollane

tanguutia kuldkepp

kuldvits Compacta - tuleb ära kolida, see koht talle ei sobi

Rakvere floks

minu aia vist kõige ilusam floks

uesauna valge

hiina astilbe pumila

kukeharju ma määrata ei oska

tuleb välja, et kurdlehise roosi hekk õitseb suvi läbi

sordinimega daalia, nimi kuskil olemas

Marlini käest saadud kollane

sarkannikesed õitsevad, kuid on nirud

sügisheleenium alustab, neid värve peaks juurde vahetama

Sullivana liilial veel viimased õied

aster dumosus 'Early blue'

siledalehine aster

suureõieline laikellukas

andersoni tradeskansia 'Osprey'

nimetuid päevaliiliaid õitseb ka, sel isendil, kobarpea taga on tänavu kõige rohkem õisi, teiste esinemine nadi.

suureõieline härjasilm

tonditupik Alba

Repsust

rand-õnnehein

mõrsjalilled

mõõklehine vaak

laiguline hunditubakas 'Leopard'

primula 'Belarina Cream'

ümaralehine kellukas

tähkjas liatris, valge ka õitseb, kuid õis niru

viinamäe tigusid sai lausa 2tk sel nädalal kohatud, nende kohta ma ei oska veel seisukohta võtta, kes nad mu aias on, külalised või kahjurid.

No comments:

Post a Comment