Monday, June 3, 2019

Priimulad juunis

Tänasest  on vist suvi ametlikult alanud, kraadiklaas aina tõuseb,lilled on peenral lontis ja  õues toimetaks vaid varastel või hilistel tundidel koos sääskedega võidu.Õnneks on kevad olnud priimulatele armuline ja  enamus neist varastest said ilusti end oma paremast küljest näidata. Ma isegi ei kujuta veel ette, kuidas seda seemikute majandust ohjata, mitte ohjes hoida. Esialgu  vist võin huvitavamad seemikud ühte peenrasse eraldi istutada,  et sealt siis edasi valikuid teha. Alguses on küll tunne nagu väikesel lapsel suures mänguasja poes, kus tahaks kõike kasvama läinut säilitada, aga kui tänavune ilmataat natukegi armuline on ja seemnetel valmida laseb (eelmisel aastal ta minuga koostööd teha ei tahtnud ja seemneid ma ei saanud põua tõttu), siis arvestades praegu õitsevate priimulate arvu, siis seab mu aia suurus piirid ette ja ma lihtsalt pean hakkama vähem huvitavaid välja praakima. Komposti saatmise vajadust pole, sest sõbranna just kurtis, et eelmise suve põud hävitas kõik tema priimulaseemikud. No saab siis minu praagid - oli nõus neid lahkelt vastu võtma. juba praegu vaatan, et neid suht sarnaseid punaseid seemikuid on vist natuke liiga palju, vahet märkab vaid õisi kõrvuti vaadates. Eks järgmine kevad tuleb välja praakimine.Osad on huvitavalt kõrgekasvulised,osad  jälle täiesti madalad, mõni rabab jalust õievärviga
All olev pilt on kõige erilisema värviga seemik,oma kevadistelt priimulatelt korjatud seemnest, totaalne krants
Kõige huvitavama värviga punaseõieline seemik
Aga praegu on aias hoopis stardipauk  sieboldi priimulatele. Kõrvikud veel õitsevad, uid neil on näha juba väsimuse märke,mõned kevadised priimulad omavad veel vaatamisväärset välimust, kuid iga päev lisandub uusi sieboldi priimulaid, Nad on mul aias erinevates kohtades, seega nende õitsemisjärjekord on täiesti juhuslik. Eelmisel suvel hävines mul suur hulk nende seemikuid põua tõttu, kuid kümmekond tillukest seemikut sain ikka peenrasse istutada. Ootan huviga edasist!
'SUMI ZOME GENJI'


'BLUSH'

'LACED LADY'


Eelmisel aastal õnnestus tellida 2 erinevat täidisõielist sieboldi priimulat.Mõlemad olid sordiehtsad ja täidisõitega, sest nad saabusid õitsvatena. Mõlemad sordid on ilusti alles, kuid esimesed õied on siiski ühekordsed Valgel topeltõielisel on ka mitu õievart püsti, näeb, mis sealt tuleb. Ma ei tea, et keegi mu tuttavatest oleks täidisõielisi sieboldeid kasvatanud, seega pole ka kellegi käest küsida, kuidas nad meil end üleval peavad. Vähemalt talvekindlusega esimene talv oli kõik hästi.
 
'FLAMENCO'


'GRANDIFLORA'

1 comment:

  1. Aga see trotaalne krants on äge :) sieboldeid ma lihtsalt armastan :)

    ReplyDelete