Friday, December 2, 2016

Näppudele puhkust.

Eelmise kuu viimasel päeval sain üles oma nukunäituse. Viimased nädalad olid ikka hullult kiired. Aga ühel ilusal päeval jõudsin aiale ikka tiiru peale teha ja tõdesin, et selle talve kõikse nobedama õitseja tiitli saab oma Barnhaveni üllatuspakist ise kasvatatud hose-in-hose priimula. Kaks kollase õielist taime ja mõlemad õitsevad ilusti, oleks et nad end ära ei kurna ja kevadel ka ilu on. Mõnel teisel priimulal on ka veel õisi, kuid mitte nii uhked. Sügisastritel ja krüsanteemide õied on ka veel värvilised. Sarvkannikese külvil on ka veel õisi.
Selle aasta suure projektiga - kallakuga, olen seni rahul - taimede valik on õnnestunud, sest isegi praegu on peenar täiesti nauditav - selliseid taimi, mis talvel koledad või üldse pole, on peenras minimaalselt. Aga kevadet ei jõua kohe üldse ära oodata - sinna peenrasse sai hoolega sibullilli istutatud - tahaks juba tulemust näha.
Üks tore uudis ka kõrgemalt poolt - elektrilevi käis liine puhastamas ja seetõttu said mu suured vahtrad natuke hõredamaks. Eks kevadel paistab, kas sai peenramaa natuke päikest juurde.
Paharett mutt on mu aia jälle üles leidnud ja toimetab mu kõige ilusamas peenras. Lase või Mõmmi auke lahti kaevama, aga siis on ka lilled mööda peenart laiali.
Aplaus priimulatele - õisi talv läbi!

üks barnhaveni üllatuspaki seemikutest on ka õie punnitanud- huvitav, milline sellest tuleb

paharett mutt toimetab mu kõige väärtuslikumate taimedega peenras

aiaär nägi enne uut lund päris kobe välja

ka talves on värve!

sügisaster

krüsanteem

Raja käest saadud dekoratiivkapsas on veel ilus

talves on ka flokse, mis sest, et parim enne on neil läbi.

2 comments: