Saturday, May 23, 2015

Reedene ring seekord laupäeval 23.05

..sest reede kulus tõeliselt toredate asjade peale. 1. käisime Heleni juures Randveres tulpe ja püvililli vaatamas. See aed ja maja võtab alati hingetuks. Nii mõnus ja võrratu. Ja kuigi mul oli talle viia ainult 1 priimula, tulin tagasi suure kastiga - ühe eriti tumeda õiega kopsurohu, tähtkarvane hanerohi variegata, üks eriti tumedate lehtedega kannike, üks nunnu kollaste õitega tillu kivirik, üks kurekell, ja veel paar asja, mille nimegi ei tea praegu öelda.
2. Kasvuhoone sai püsti - no selle kokku panek ikka paras peavalu.
3.Mu laste kooril täitus 30 aastat ja sain esimest korda siis nende koori kuulamas käia. Pool kontserti tuli küll ukse vahelt vaadata, sest Greete muutus päris jutukaks ja Sander oli ka püsimatu. Väikeste lastega on keeruline kultuuriüritustel käia, isegi kui ülejäänud pere esineb. Aga kontserdikava oli ülivõrdes.... Ooperifantoom oli imeline, Carmina burana võttis kananaha ihule, isegi kui ukse vahelt kuulata.

Aga tänane hommik :) mu aias oli esimene ametlik lillevahetus. Rahvast jagus, ise vahetama pm ei jõudnudki, üks tore proua, kui veel nime ka mäletaks, tõi mulle isiklikult ühe suurema tutsu sinise õiega aubrieetat, lisaks võtsin värava juurde peenrasse ühe jaapani ülase. Ülejäägid pidin ka maha panema, ehk siis enam ei lähe kaevama kevad-nabaseemnikku, mingi astilbe oli, eks vaatab, kui sarnane või erinev ta  minu omadega on. Ja seda va sarik-linnupiima, selle pean siis kõik värava juurde kolima, laiutagu seal.Paar sügislille said ka sinna. Aga need suured vahetused on mulle siiski pigem seltskoonna üritused, kuigi nägin mõnda huvipakkuvat lille, ei jõudnud ma jaole, aga see pole hullu, olen sel nädalal juba piisavalt täiendusi saanud. Tii ootab mind ka veel külla ja Lea aed on veel ka revideerimata! Seega ootust põnevaid leide näha, on veel oi kui suur!

Aga siis ka selle nädalane reportaaz. Seekord tegin peenaredest üldvaated ja uued õitsejad

Õites on priimulad, tulbid, himaalaja jalgleht, madal kurekell, kaukaasia kitsekakar on juba lõpetanud, lillad sarvkannikesed pole veel alustanud.

uus peenar iiristega, alustavad õitsemist hilised tulbid, ripsmeline linnupiim lõpetab, toppisin sinna ka mõned kobarhüatsindid

Laura peenar - õitseb murtudsüda, kevadik on lõpetanud, valgel ja pruunil sarvakannikesel esimene õis lahti, punane karukell sätib end õitsema (tal vist kalender sassis), kobarhüatsint õitseb, õrn ülane veel ka.
kõrvikute hiilgeaeg, idahüatsint ka ilus, koerahambad lõpetanud, õevane murtudsüda on ka juba õites, lilleseadja mixi prr´iimulad näitavad oma vaimustavaid õisi 

astilbed/priimulad/nartsissid - need vähesed nartsissid millel õied, õitsevad veel, heledam priimula lõpetab, tumedam veel ilus, aiamaailma ja vanad astilbed kobedad, repsu omad tillud.
esimene ots kallaku peenrast on juba ümber istutatud ja grupeeritud

varjupeenar - priimulad, sibullilledest nartsissid ja kopsurohud õitsevad, viimaseid mul nüüd juba 6

igasugu tulpe, varsti läheb üles kaevamiseks, et mehed maja tehes lilli ära ei tallaks

õrn ülane

jaapani kurekell

punakas sarvkannike

kobarhüatsint

valge sarvkannike alustab


roosa hanerohi hakkab lõpetama

harilik murtudsüda

Aquilla

ripsmeline linnupiim lõpetab

pisike sieboldi oma läks õitsema, suur veel nuppus

himaalaja jalgleht

fosteri tulp Purissima

no ometi ka valge priimula

julia'? priimula alustab

kahevärviline kurekell - mulle need tillud meeldivad rohkem kui suured

roosa kõrvikpriimula

harilik kitsekakar

varretu priimula Marli pink

õevane murtudsüda, kelle käest saaks valget?

ilus kollane kõrvik, lehed on teistest erinevadtäidisõieline hanerohi

Belarina cream

siberi valdsteinia Mosaic - miks mul nii vähe lehti kirjud on???

tähtkarvane hanerohi

3 comments:

  1. Küll Sul jagub seda kevadist õiterohkust!

    ReplyDelete
  2. Minu käest saad valget värvi õevast murtudsüdant.

    ReplyDelete
  3. Nii palju kevadist ilu tõesti! :)

    ReplyDelete